Kdy afirmace nefungují?

30.10.2021

Afirmace je čím dál tím oblíbenějším způsobem, jak přenastavit mysl a změnit tak svůj život k lepšímu. Někdy ale můžeme mít pocit, že nefungují - když je nepoužíváme správně. Pojďte se podívat spolu se mnou, jaké nejčastější chyby při afirmování děláme.

Kdy afirmace nefungují?


Když do nich nevkládáte emoce

Slovům samotným dává moc až emoce, kterou jí dáme. To, co afirmujete, musíte také procítit! Představujte si, jak byste se cítili, kdybyste to, po čem toužíte, měli. Představujte si to do co nejmenších detailů, jako by se to již stalo. Tím vkládáte energii toho, co chcete zažívat, do sebe samých. Již ve vás zrníčko splněného je a vy začnete vyzařovat energii potřebnou k dosažení cíle!

Když jsou vyjádřeny v negativu

V afirmacích by neměla být obsažena negativa. Když si budete např. Říkat "Nejsem chudá/ý," pro vesmír je to totéž jako "Jsem chudá/ý." Velmi těžko se také pozitivně na takovou afirmaci ladí. Jak si představíte, že nejste chudí? A jak si představíte, že jste bohatí, že žijete v hojnosti? Ve druhé případě určitě sami cítíte, že jde vcítění se mnohem lépe a že pocity, které z pozitivní afirmace plynou, jsou také pozitivní.

Afirmujete nepravidelně

Toužíte např. po větší hojnosti, ale na afirmaci si vzpomenete dvakrát do měsíce a víckrát se tématem nezabýváte? Není pak divu, že se ve Vašem životě nic závratného neděje. Ideální je afirmovat denně - postačí i pět minut před spaním. Mozek potřebuje k přenastavení alespoň 21 dní, doporučuju proto vydržet alespoň po tuto dobu. Bojíte se, že budete zapomínát? Kupte si tapetu s afirmací hojnosti, zdraví, bezpečí nebo vědomého tvůrce pro mobilní telefon a zaručeně nezapomenete!

Očekáváte, že Vám sen spadne do klína

Pokud afirmujete správně, změníte své vyzařování a začnete přitahovat přesně ty okolnosti, které potřebujete k tomu, aby se Váš sen skutečně splnil. Pokud se ale k novým výzvám budete otáčet zády, účinek afirmace v podstatě pošlete tam, kde slunce nesvítí! :-D Tak například - afirmujete si zdraví a najednou všude čtete o benefitech plavání. Kamarádka Vás láká na bazén. Zapnete televizi a v regionálních zprávách zrovna mluví o nově zrekonstruovaném aquaparku, kde nečistí vodu chlorem, ale solí. A vy si na chvíli představíte, jak plavete, jak to musí být fajn, a jak dlouho jste vy sama plavat nebyla, protože se nerada ukazujete v plavkách, ale všechny tyto vize nakonec zazdíte, protože Vás přemohou vnitřní sabotéři a žijete dále po staru. Afirmace samotná fungovala, ale vy jste neprojevili dostatečné odhodlání ke změně.

PS: Víte, že tyto sabotéry umí krásně umlčet metoda EFT?

Slovo má ohromnou moc, je-li procítěno.

Procítěná afirmace zvyšuje rezonanci našeho srdce.

A srdce, to je ten největší biorezonátor.

Nevzdávejte to! Afirmujte znovu a jinak!

To vy jste tvůrci svého života!