Kozoroh - krok za krokem k ideálu

Znamení se smyslem pro povinnost a zodpovědnost. S vrozenou disciplínou a schopností dobře plánovat. Obvykle vyzařuje přirozenou autoritu a bývá na sebe dosti tvrdý. Sní o ideálu a toho se také snaží dosáhnout.

Někdy může působit jako stařec - zda moudrý či věčně si stěžující, záleží na stupni jeho vývoje. Chybí mu však dětská hravost a bezstarostnost - svůj život totiž bere dost vážně a zodpovědně. Na druhé straně je Kozoroh vždy duchaplný a spolehlivý, nesklouzává k povrchnostem. I když může občas působit jako suchar, v okruhu svých dobře vybraných přátel je veselým a příjemným společníkem a za svou rodinu i přátele by cedil krev.

Milý Kozorohu, jsi schopen krok po kroku dojít ke svému cíli, ať už je jakýkoliv. V práci obvykle hledáš sám sebe. Pozor však, abys svou posedlost prací nedopracoval k workoholismu a nezapomněl, že vztahy se budují především tím, že jim poskytneš svůj čas. Nepřebírej tolik tíži celého světa - ubírá ti to sílu - a přijmi své smutky jakou součást hloubky celé existence. Pak budeš hrdě a pevně stát před druhými jako katedrála, schopen obstát sám před sebou.

Enkaustika, formát A4, celkový rozměr s rámem a paspartou: 30 x 40 cm

1 500,00 Kč