Vodnář - rovnost a bratrství

Nespoutané znamení toužící po svobodě, rovnosti a bratrství. Vodnář je zobrazován jako bytost, která vylévá džbán s vodou - a skutečně rozlévá živou vodu - živou vodu lásky a pospolitosti. Žije obvykle pro druhé více než pro sebe a energii přijímá ze svého okolí. Velmi těžko snáší jakékoliv projevy agrese, však je to také posel míru.

Vodnáři bývají mezi lidmi velmi oblíbení a jsou rádi obdivováni, o to hůře pak snáší kritiku. Utápí se v pocitech viny a dokážou z malicherností vykonstruovat obrovský problém. Neustále něco řeší, čímž přetěžují svůj nervový systém. Milý Vodnáři, měl by ses naučit relaxovat a myslet také na sebe.

Mívají vizionářské sklony a schopnost do druhého vidět. Rozumí si s lidmi, které mohou ostatní zavrhovat, umí vyjít takřka s každým. Jsou vtipní a společenští, s odporem ke konfliktu. Mívají velmi originální nápady.

Hlavní úskalí daru Vodnáře je riziko rozdání se na úkor sebe. V první řadě by tedy měl myslet na vnitřní jednotu, sebejistotu, na své osobní potřeby. Pravidelně relaxovat, jinak se snadno vyčerpá. Nedělat si hlavu z malicherností a nebát se mluvit i o nepříjemných věcech, nedusit je v sobě. Pak může Vodnář naplnit své poslání - plný síly rozdávat se světu a ukázat, že život v míru a bratrství je skutečně možný.

Enkaustika, formát A4, celkový rozměr s rámem a paspartou: 30 x 40 cm

1 500,00 Kč