Kdo jsem

Jmenuji se Karla Miková, narodila jsem se v Ostravě za bouřlivého květnového večera v roce 1983 a sotva jsem se naučila číst a psát, vzplanula ve mně obrovská touha tvořit. Z básní a příběhů do šuplíků se postupně tvořily romány a ve svých dvaceti letech jsem vydala svou první knihu - dívčí román. V následujících dvou letech jsem vydala další dvě knihy, ale postupně jsem si uvědomovala, že romány nejsou tím, co chci předat světu, čas na rozsáhlé psaní také ubýval, a tak jsem začala psát osvětové články a blogy.

Po porodu syna jsem na platformě idnes.cz založila blog k tématům rodičovství a přirozených porodů. Nejčtenější a nejlépe hodnocený článek z roku 2015, o zakázané a přesto stále prováděné Kristellerově expresi, má nyní více než 47 tisíc přečtení.

Později jsem také spustila web www.adhadimama.cz, s touhou vnést do tématu ADHD u dětí (včetně mého syna) více světla, humoru a laskavosti.

Malování pro mne bylo vždy spíše jen doplňkovou relaxační činností, nicméně čím více jsem pracovala na kultivaci vlastní duše, tím více se mi otevíraly nové obzory a já jednoho dne naplnila svůj sen o vlastních obrazech. Sen o tom, že maluji krásu lidských duší, lidské podstaty. Že nahlížím pod pokličku zdánlivého a projektuji do svých děl to, co má v lidských životech skutečnou hodnotu - lásku, víru, odvahu a vše další, co dělá člověka člověkem. A stejně jako mne při malování obrazů ruka vede sama, stejně tak čekám na jemné mrazení v zádech a slova, která jako by snad ani nebyla má, slova, která přichází odnikud a přesto odevšad a dokonale vždy doplní poslání obrazu.